bn-herb.png
_0003_6.jpg
Opcje zaawansowane
Środa, 16-10-2019,   Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Jubileusz 110 urodzin Pani Marianny Błaziak.
14.09.2019Bartłomiej Weremko236
grafika

Jubileusz 110 urodzin Pani Marianny Błaziak.

Taki jubileusz to niecodzienna i doniosła chwila dla gminy oraz województwa i kraju.

Najstarsza mieszkanka w województwie a trzecia w Polsce urodziła się 14 września w Łopienniku Dolnym dawniej w Łopienniku Ruskim. Córka podoficera armii carskiej wychowana w gronie 9 rodzeństwa, wychowała 4 dzieci, dochowała się 7 wnuków, 15 prawnuków i 8 praprawnuków. Przeżyła zabory oraz I i II wojnę światową a następnie trudny okres powojenny. Była siostrą PCK, uczestniczyła w budowie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Dobryniowie.

Uroczystość Jubileuszu rozpoczęła się Mszą świętą w Dobryniowie, którą celebrował Ks. Arkadiusz Kot z okazji 110 urodzin Pani Marianny Błaziak jako podziękowanie za dar życia z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, a także o dalsze dobre zdrowie.
Po uroczystej Mszy świętej wszyscy udali się do domu rodzinnego gdzie w tym wyjątkowym dniu Jubilatce towarzyszyła rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy oraz powiatu.

Wójt Gminy Artur Sawa zwracając się do Szanownej Jubilatki powiedział, że 110 urodziny to piękna i niecodzienna chwila skłaniająca do zadumy rocznica, dane było Pani przeżyć ponad wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć radości, ale i trudów z nim związanych, to czas wypełniony pracą i poświęceniem dla rodziny i ojczyzny. Ponadto życzył Pani Mariannie dalszych lat w dobrym zdrowiu, aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości, opieki i miłości osób bliskich.

Do życzeń złożonych Jubilatce dołączyli się: Przewodniczący Rady Powiatu Krasnostawskiego Witold Boruczenko składając życzenia w imieniu swoim oraz Starosty Krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Kister, Sekretarz Gminy Monika Zaj, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łopienniku Górnym Agnieszka Wójtowicz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopienniku Górnym Dariusz Zawada.

Delegacja wręczyła kwiaty, listy gratulacyjne oraz prezenty. Był również jubileuszowy tort oraz szampan. Spotkanie z rodziną tradycyjne odbyło się pod słynną jabłonką przy domu rodzinnym.

Pani Marianna dożywając tak rekordowego wieku jest nadal wesoła i pogodna w co było trudno uwierzyć. Córka Pani Zofia opiekuje się Panią Marianną na co dzień informując nas, że słucha radia i ogląda telewizję nie używając okularów.  Wójt zadając pytanie Pani Mariannie czy coś Pani potrzeba/brakuje? Żartobliwie odpowiedziała „gości”. Na pytanie prawnuka co by babcia zjadła? Odpowiedziała „śledzika i piwko”. To były bardzo wzruszające, radosne i mile spędzone chwile z Panią Marianną oraz przesympatyczną rodziną. Na ręce Pani Zofii składamy serdeczne podziękowanie dla całej rodziny za uroczyste przyjęcie i poczęstunek naszej delegacji.

PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
EFRR (3).jpg
Energia słoneczna.png
Gmina na mapie

Urząd Gminy w Łopienniku Górnym
Łopiennik Górny 1
22-351 Łopiennik Górny
( 82 ) 577 30 04, 577 31 23
fax. ( 82 ) 577 30 10
geosystem.jpg
LPR.jpg
ceigg.JPG
bn1.png
bn2.png
bn3.png
bn4.png
bn5.png
bn6.png
bn7.png
bn8.png
bn10.png
bn11.png
bn1.png
bn2.png
bn3.png
bn4.png
LL2014.jpg
karta_duzej_rodziny.jpg
LotLogo.jpg
mikroporady.jpg
baner 301x100.png
uenfo.jpg
Stronę odwiedziło osób: 3757557
«»